Foreningens første 7 dagers retreat er over, og i følge tilbakemeldings-skjemaene var retreatet en suksess. Men de fleste vil gjerne ha enerom i fremtiden. Litt for mange av de 16 deltakerne, måtte dele rom – og noen rom hadde for dårlig standard. Ajahn Nitho, som for første gang måtte instruere på norsk, var også svært tilfreds med hele arrangementet.

Skriv en kommentar

Andre aktuelle innlegg

  • Ut i naturen, ro for sinnet, trim for kroppen på Hardangervidda – enkelt liv og masse tid til egen praksis!

  • Foreningens første besøk og kurs i Bergen var fullbooket, og tross konkurranse med sol og sommer ble det mye undervisning, diskusjon og prøving av ulike meditasjonsmetoder.

  • Norske Ajahn Brahmali kom en tur innom Norge for å undervise metoden Buddha brukte for å nå oppvåkning − meditasjon på pusten. Tross en forkjølelse, slik at Ajahn Nitho måtte være oppvarmings-munk på fredagen, ble det en fin presentasjon og mange spørsmål besvart.